Výber stroja na PMÚ

Zverejnené v Stroje na PMÚ

Výber stroja na PMÚ


Pri výbere stroja na permanentný make up by sme mali brať do úvahy nasledovné kritériá:

  • Rovnomernosť vpravovania farby
  • Pocit bolesti pri PMÚ, mikroporanenia pokožky pri práci
  • Bočné výkyvy ihly
  • Komfort pri práci
  • Hmotnosť samotnej tetovacej jednotky

 

Prvé 3 hľadiská tvoria jednu skupinu, nakoľko sú ovplyvnené rovnakým kritériom. Všetko závisí od toho ako dokonale sú odstránené bočné výkyvy ihly. Čím sú menšie bočné chvenia o to jednotnejšiu líniu dokážeme urobiť, o to je menší pocit bolestivosti a poranenie pokožky. Pocit bolestivosti je ovplyvnený aj samotnou technikou výroby ihly. Kvalitnejší stroj nám uľahčí prácu a znižuje pocit nepríjemnosti pri permanentnom mak up-e, pokožka sa rýchlejšie hojí.
 
Komfort pri práci je tiež veľmi dôležitý faktor pri výbere stroja. Dokonalá práca sa dá vykonať len za pohodlných podmienok. Komfort posudzujeme z viacerých hľadísk.
Hmotnosť samotnej tetovacej jednotky, jej prevedenie, aké je pohodlné jej držanie počas práce, aké sú jej vibrácie.
Veľmi dôležitá je aj hlučnosť stroja, nakoľko ovplyvní pocit komfortu klienta, príliš hlučný stroj je dlhodobo rušivý aj pre samotného prevádzkovateľa.
Nastavenie dĺžky ihly je kľúčovým bodom permanentného make up-u, preto je dôležité, ako ľahko a bezpečne sa to dá vykonať na vybranom stroji. Pri profesionálnych strojoch je to veľmi jednoduché a rýchle samotným otáčaním špičky.
Pri profesionálnych najmodernejších strojoch špička s ihlu vytvára spoločný cartridge modul , ktorý sa jediným pohybom pripája k tetovacej jednotke. Pri jednoduchších verziách každú časť je potrebné nasadiť samostatne.
 
Rýchlosť nastavenia ihly pri moderných strojoch je v pamäti stroja. To znamená, že aj pri prerušení práce a zastavení stroja stroj si "pamätá" poslednú nastavenú rýchlosť. Rôzne úkony a ihly vyžadujú rôzne rýchlostné stupne, preto je voľba rýchlosti
tiež jedna z hlavných požiadaviek pri výbere stroja.
 
V neposlednej rade treba prihliadať na referencie dodávateľa - jeho skúsenosti s permanentným make up-om, rýchlosť a spoľahlivosť, poskytnutá garancia a servis. Príslušenstvo pri strojoch nie je kompatibilné - po zakúpení zariadenia každý je plne odkázaný na svojho predajcu ostatného materiálu ako sú  ihly, špičky, nádstavce.

Viac z tejto kategórie: Luxury »

Europartners, s.r.o.

Europartners spol. s r.o. - taliansko-slovenská spoločnosť, ktorá sa venuje profesionálnej kozmetike od roku 1997.

Patríme k najväčším a najstabilnejším dodávateľom s najdlhšou tradíciou v oblasti elektrokozmetických prístrojov.

Ponúkame komplexný sortiment pre salóny krásy, štúdiá formovania postavy, wellness centrá...

Kontaktné informácie

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom našich produktov, kontaktujte nás:

  • Adr: Hviezdoslavova 24, Šahy, 93601
  • Tel: +421(0)905 344 361
  • Fax: +421(0)36 741 3030
  • Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  • Web: http://www.europartners.sk